Poradnie specjalistycznee

Zapraszamy na wizytę.


Stomatologiczna

Szanowni Państwo!!!

Serdecznie zapraszamy do naszego Nowego Gabinetu Stomatologicznego. Jest on połączeniem nowoczesnej stomatologii w przyjaznych , komfortowych warunkach.

Wyposażyliśmy gabinet w najnowocześniejszy unit stomatologiczny STERN WEBER , zapewniający naszym pacjentom maksymalny komfort i wygodę podczas zabiegów. Do dyspozycji naszych pacjentów posiadamy również radiowizjografię oraz inne profesjonalne sprzęty stomatologiczne.

W gabinecie proponujemy Państwu kompleksowe leczenie stomatologiczne , które możemy zrealizować dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć techniki oraz sprawdzonym i skutecznym metodom terapeutycznym. Na pierwszych wizytach przedstawiamy kompleksowy plan leczenia i kosztorys , a na wykonane przez nas prace udzielamy gwarancji. Zapewniamy miłą atmosferę i indywidualne podejście do Pacjenta.

Szczególnie serdecznie zapraszamy na wizyty dzieci.

Jako specjalista stomatologii dziecięcej oferuję możliwie najbardziej komfortowe wizyty adaptacyjne oraz zabiegi przeprowadzane w niebolesny sposób.

Nasze procedury nie są wykonywane na siłę.

Zawsze staram się zapewnić małemu pacjentowi wygodę i poczucie bezpieczeństwa.

Każde dziecko traktowane jest indywidualnie , w zależności od potrzeb oraz jego możliwości współpracy.

 Usługi świadczone w naszym gabinecie stomatologicznym

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi stomatologiczne , gwarantując najwyższy standard.

Dzięki kwalifikacjom personelu i nowoczesnym , wysokiej jakości materiałom , jesteśmy w stanie sprostać wszelkim potrzebom Pacjentów oraz zaoferować skuteczny długotrwały efekt.

Świadczone przez nas usługi wchodzą w zakres :

 1.     stomatologii zachowawczej ( dorośli )
 2.      stomatologii dziecięcej ( pedodoncja )
 3.      endodoncji
 4.      profilaktyki
 5.      protetyki
 6.      chirurgii ( ekstrakcje zębów ) 

Będzie dla nas ogromnym wyróżnieniem gościć Państwa w naszym gabinecie.

MedicusKutno, 2018-04-13

Stomatologia to dział medycyny zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń jamy ustnej : zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej a więc zarówno tkanek twardych (szczęka , żuchwa) jak i miękkich.

Usługi wykonywane w gabinecie:

 • profilaktyka
  • usuwanie kamienia nazębnego(skaling ultradźwiękowy)
  • piaskowanie
  • lakowanie bruzd i zagłębień w zdrowych zębach itp.
 • leczenie zachowawcze
  • wypełnienia kompozytowe
  • lakowanie zębów
  • lapisowanie zębów mlecznych
  • lakierowanie zębów preparatami stężonego fluoru
 • leczenie endodontyczne (kanałowe)
 • leczenie pedodontyczne (stomatologia dziecięca)
 • leczenie protetyczne (protezy, korony , mosty)
 • stomatologia estetyczna

Profilaktyka

Ma na celu zapobieganie powstawania chorób zębów i przyzębia(tkanek okalających zęby)

Profesjonalne zabiegi higieniczne wykonywane w gabinecie służą nie tylko poprawie estetyki ale przede wszystkim mają na celu wzmocnienie zębów i ich ochronę przed chorobami.

Do zabiegów profilaktycznych zaliczmy m in.

 • profilaktyczne usuwanie kamienia nazębnego(skaling ultradźwiękowy)
 • usuwanie osadów i przebarwień przy pomocy piaskarki (piaskowanie)
 • usuwanie wszelkiego rodzaju nawisów i miejsc retencji dla płytki bakteryjnej( np. starych nawisających wypełnień)
 • lakowanie bruzd i zagłębień w zdrowych zębach.

Leczenie zachowawcze

Stomatologia zachowawcza to najszerszy dział stomatologii zajmujący się wszystkimi metodami zachowania zębów w ich najbardziej naturalnym kształcie i właściwościach. Głównym jej zadaniem jest zapobieganie oraz leczenie najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów jaką jest próchnica.

Do zabiegów zachowawczych zaliczamy :

 • wypełnienia kompozytowe
 • zabezpieczanie bruzd i zagłębień w zdrowych zębach mlecznych i stałych specjalnym lakiem lub płynnymi kompozytami
 • lakierowanie zębów preparatami stężonego fluoru
 • lapisowanie zębów mlecznych

Leczenie endodontyczne (kanałowe)

Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem miazgi zębowej oraz powikłań z nimi związanych.

Leczenie endodontyczne polega na usunięciu wewnętrznej, zainfekowanej tkanki zęba , oczyszczeniu kanału , jego dezynfekcji i wypełnieniu odpowiednimi materiałami.

Leczenie pedodontyczne (stomatologia dziecięca)

Dział stomatologii który zajmuje się diagnostyką , zapobieganiem i leczeniem chorób zębów i jamy ustnej u dzieci i młodzieży.

Są to:

 • bezstresowe leczenie próchnicy,
 • lakowanie zębów mlecznych i stałych,
 • impregnację (lapisowanie) zębów mlecznych,
 • lakierowanie stężonymi preparatami fluorowym

Leczenie protetyczne

Protetyka zajmuje się odtwarzaniem braków w uzębieniu , odbudową złamanych zębów zmianą ich kształtu i ustawienia a także korektą trwałych przebarwień. Zakładane są korony porcelanowe, mosty porcelanowe , protezy np. osiadające(częściowe i całkowite) szkieletowe , szynoprotezy i inne.

Mosty protetyczne

Most odtwarza utracony ząb poprzez przymocowanie korony do zębów sąsiednich. Składa się z dwóch koron protetycznych po obydwu stronach braku zębowego , które służą jako filary(podpórki)W przęśle mostu znajduje się zawieszona tuż nad dziąsłem korona lub korony połączone z koronami zębów filarowych. W ten sposób uzupełniany jest brakujący ząb lub zęby. Takie rozwiązanie jest skuteczne nawet przy braku trzech zębów obok siebie. Korony

Naturalny ząb składa się z korzenia oraz korony. Korona to ta część zęba którą widzimy w ustach i to od niej zależy estetyka uśmiechu.

Jeżeli naturalny ząb ulega zniszczeniu w takim stopniu ze nie jest możliwa standardowa odbudowa kompozytowa (plomba), rozwiązaniem może być wykonanie korony protetycznej.

Korona protetyczna jest zacementowana na stałe jest zacementowana na stałe tzn. że nie można jej wyjąć z ust i oprócz odtworzenia uszkodzonego zęba, korona może poprawić jego kształt, wielkość lub kolor.

Korony protetyczne są stosowane tylko w tych przypadkach, w których nie ma innej możliwości trwałej rekonstrukcji korony zęba. Korony są najlepszym rozwiązaniem aby wzmocnić słaby ząb, poprawić jego funkcjonalność i estetykę lub odbudować brakującą część koronową na własnym korzeniu lub implancie.

Korony protetyczne mogą być wykonane z różnych materiałów. Akryl i kompozyty stosuje się do wykonania koron tymczasowych. Docelowe korony mogą być wykonane z metalu, z porcelany na podbudowie metalowej lub mogą być pełnoceramiczne.

Korony metalowe - były fundamentem odbudowy protetycznej od wielu lat ze względu na ich trwałość i wytrzymałość. We spółczesnym leczeniu korony metalowe stosowane są bardzo rzadko ze względu na niewystarczającą estetykę.

Korony porcelanowe na podbudowie metalowej (ze stali lub złota) - dzięki połączeniu porcelany która odznacza się wysoką estetyką i metalu odpowiadającego za trwałość i wytrzymałość, korony te są bardzo popularnymi uzupełnieniami we współczesnej protetyce. Jako rdzeń koron porcelanowych najczęściej wykorzystywane są stopy stali o specjalnym składzie, bezpieczne dla organizmu i charakteryzujące sie bardzo dużą wytrzymałością . U osób uczulonych na metale nieszlachetne alternatywą mogą być stopy złota, które wykorzystywane są również w celu uzyskania wyższej estetyki prac. Korony porcelanowe na metalu mogą być wykonywane na całej długości łuku zębowego, ale aby uzyskać najlepszą estetykę w przednim odcinku proponuje się korony pełnoceramiczne.

Korony pełnoceramiczne - wyróżniają się najlepszą estetyką a dzięki podbudowie z tlenku cyrkonu wytrzymałością mechaniczną i trwałością nie ustępują koronom na podbudowie stalowej. Można je stosować zarówno w przednim jak i bocznym odcinku łuku zębowego.

Stomatologia estetyczna

Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach miedzy ludzkich.

Stomatologia estetyczna obejmuje wszystkie działy stomatologii i zajmuje się poprawa wyglądu zębów a więc i twarzy.

Do zabiegów kosmetycznych i poprawiających estetykę zębów zaliczyć można:

wybielanie zębów - Dla zdrowego i pięknego wyglądu zębów najważniejsze jest dbanie o nie na co dzień. Dzięki skrupulatnej higienie wszelkie nowo powstałe osady i płytka bakteryjna są od razu usuwane. Jednak przez lata spożywania kolorowych pokarmów, picia kawy, herbaty czy palenia tytoniu, zęby zaczynają ciemnieć. Regularne mycie może usunąć część przebarwień, lecz te które spenetrowały głęboko w strukturę zęba są praktycznie niemożliwe do usunięcia w zwykły sposób.

Tylko w gabinecie stomatologicznym można poddać się profesjonalnemu zabiegowi wybielania. Przed zabiegiem konieczne jest usunięcie kamienia nazębnego (scaling ultradźwiękowy) i powierzchownych osadów (piaskowanie). Dopiero wtedy nadchodzi czas na właściwe wybielanie, czyli wywołanie reakcji utleniania zachodzących w strukturze zęba. Najczęściej stosowane są dwie metody: wybielanie nakładkowe i wybielanie z lampą w gabinecie.

 • profesjonalne czyszczenie zębów (usuwanie kamienia nazębnego , piaskowanie)
 • korygowanie kształtu i koloru zębów oraz innych wad materiałami kompozytowymi
 • Korygowanie i konturowanie kształtu zębów to sposób na poprawę estetyki u osób z uszkodzonymi , pękniętymi i nierównymi zębami.
 • Zredukowanie długości lub dodanie paru milimetrów kompozytu w kolorze zębów może dodać blasku uśmiechowi bez bólu i dyskomfortu
 • Jest to bezpieczny i zachowawczy zabieg który nie osłabia zębów , ponieważ korekcje kształtu ograniczone są do małych zmian lub np. połączone z licówkami pełnoceramicznymi.